close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  all thing

  بازدید : 11
  جمعه 10 ارديبهشت 1400 زمان : 9:45

  پليکيشن ها و دستگاه هاي مناسب براي يک شهر هوشمند

  شهر هوشمند از نظر بسياري از افراد هنوز يک داستان علمي تخيلي و مسئله اي مربوط به آيندگان است.

  برخلاف اين ديدگاه گام هايي براي رسيدن به اهداف يک شهر هوشمند برداشته شده است بطوريکه بازار تجارت را هم به سمت و سوي خود کشيده است.

  هدف شهرهاي هوشمند اين است که زندگي شهروندان خود را با مرتبط کردن با روش هاي مختلف بهبود ببخشد.

  فناوري هاي مربوط به يک شهر هوشمند به شکل و شمايل مختلفي وجود دارد.

  اين فناوري ها ميتوانند شامل يافتن آدرس هاي يک شهر بزرگ تا اتوماسيون ماشين ها يا پارکينگ ها باشد.

  ظهور شهرهاي هوشمند، توليدکنندگان اپليکيشن هاي موبايل را براي انطباق ايده هايشان با نيازهاي چنين شهرهايي به چالش کشيده است.

  شهر هوشمند اساسا يک شهر متصل شده است.

  اين شهر ها يک ارتش مجهز از سنسور ها دارند.

  سنسورها تمامي رويداد هاي شهري مثل آب و هوا، سطح آب منابع شهري، جريان ترافيک و هر فاکتوري که به يک شهر مدرن مربوط است را ضبط و مانيتور ميکنند.

  اگر توليدکنندگان اپليکيشن هاي موبايل بتوانند از اين سنسور ها به درستي استفاده کنند قادرند اپليکيشن هايي بسازند تا مستقيما به سرويس هاي يک شهر هوشمند متصل شوند.

  اين اپليکيشن ها پل ارتباطي بين شهروندان و شهر ميشوند.

  شهر هاي هوشمند کيفيت زندگي شهروندان را بهبود ميبخشند.

  براي توليد يک اپليکيشن شهر هوشمند از کجا شروع کنم؟

  قبل از اينکه بعنوان يک توسعه دهنده دست به کد بشويد با شهروندان زيادي صحبت کنيد تا نيازشان را بفهميد.

  اين توسعه دهندگان هستند که يک اپليکيشن را خلق ميکند اما شهروندان تشخيص ميدهند کدام اپليکيشن بميرد و کدام زنده بماند!

  قابليت به اشتراک گذاري داده ها عامل بزرگ براي توسعه اپليکيشن هاي شهر هوشمند است.

  به ياد داشته باشيد که شهر هوشمند اساسا يک شهر متصل شده است.

  اين يک شبکه واقعي است که در آن شهر و شهروندان دائما در تعامل اند.

  اپليکيشن ها طوري طراحي ميشوند تا بتوانند تعاملات يک شهر را شبيه سازي کنند.

  اين ايده ها بطور اتوماتيک باعث ايجاد اپليکيشن هاي پيام رسان، اتاق هاي گفتگو و يا امکان ارسال تصاوير ميشود.

  همچنين بايد فکري هم براي مکان هاي مجازي جلسات، دسترسي همزمان چندين نفر به فايل ها و يا حتي کسب اطلاعات آب و هوايي از طريق ماشين هاي سطح جاده بکنيد.

  هر شهر برنامه هايي براي استفاده از بودجه فناوري هاي روز به منظور بهبود زيرساخت هاي حمل و نقل پيشنهاد داده است.

  اين مسئله باعث افزايش استفاده از وسايل نقليه الکتريکي در جاده ها و نهايت استفاده از اطلاعات و جمع آوري آنها از طريق اينترنت ميشود.

  اطلاعاتي که شامل داده هاي گوشي هاي هوشمند و دستگاه هاي متصل به اتومبيل و سنسورهاي خيابان ميشود.

  چه ايده هايي براي شروع مناسبند؟

  باوجود اينکه بسياري از اپليکيشن هاي شهر هاي هوشمند در ايالات متحده آمريگا با موفقيت اجرا شده اند اما اشتباه است که پيشرفت استفاده از اينگونه اپليکيشن ها را در ساير نقاط جهان ناديده بگيريم.

  چندين کشور اروپايي بخش هايي از شهرهايشان را با اپليکيشن هاي شهر هوشمند مديريت ميکنند اما بجاي تمرکز بر تعاملات شهري به مسائل گردشگري پرداخته اند.

  آينده شهر هاي هوشمند روشن و واضح است.

  همانطور که جمعيت رو به افزايش است شهر ها بزرگ تر و شلوغ تر خواهند شد.

  بنابراين از توسعه دهندگان اپليکيشن ها انتظار ميرود تا نيازهاي چنين شهرهاي شلوغي را برطرف سازند.

  شهرنت شبکه اجتماعي خريد و فروش کالا و خدمات. شهرنت فروشگاهي به وسعت شهر شماست. در اپليکيشن شهرنت شما مي توانيد با توليد محتوا و به ازاي لايک و کامنت هاي دريافتي خود درآمد مستقيم ريالي داشته باشيد.

  معرفي بهترين اپليکيشن هاي خدمات شهري

  آيا تا به حال براي شما پيش آمده است که حين گشت و گذار در شهر، نيازمند به راهنمايي هايي باشيد؟ خوشبختانه نرم افزارهاي مختلفي وجود دارند که مي توانند نسبت به حل اين مشکل با قدرت تمام اقدام کنند. ما در اين مطلب قصد داريم شما را با بهترين اپليکيشن هاي خدمات شهري که مي توانيد از آن ها اطلاعات بسياري کسب نماييد، آشنا کنيم. با ما در ادامه مطلب همراه باشيد.

  بهترين اپليکيشن هاي خدمات شهري

  اگر در سفرهاي درون شهري به دنبال ايستگاه هاي اتوبوس نزديک، خطوط مترو، جست و جوي مراکز مختلف هستيد و موارد ديگر، به شما پيشنهاد مي کنيم اين بهترين اپليکيشن هاي خدمات شهري را دانلود کرده و به راحتي اي مشکلات جست و جو کردن را از بين ببريد. اما اين نرم افزارها کدامند؟ در ادامه مطلب خواهيد دانست:

  اپليکيشن ديتاشهر

  يکي از بهترين اپليکيشن هاي خدمات شهري، اپليکيشن ديتاشهر مي باشد. اين نرم افزار تا به امروز توانسته است تنديس بهترين شبکه اجتماعي در جشنواره وب و موبايل ايران سال 96 را از آن خود کند و به عنوان کانديد بهترين شبکه اجتماعي در جشنواره وب و موبايل ايران سال 97 شناخته شود. همچنين لازم به ذکر است که ديتاشهر کانديد ده تيم برتر رويداد سيداستارز در ايران بوده است و اين مي تواند اثباتي بر بهترين بودن اين نرم افزار باشد.
  اين اپليکيشن در واقع يک شبکه اجتماعي مبتني بر مکان است. شما در اين نرم افزار مي توانيد موقعيت دوستانتان را روي نقشه مشاهده کرده و موقعيت خود را به نمايش بگذاريد. علاوه بر اين، ديتاشهر به کاربران امکان جست و جوي کسب و کارهاي نزديکشان را مي دهد، ضمن آنکه افراد مي توانند نظراتو تجربيات خود را درباره مکان مذکور با ديگران به اشتراک بگذارند. در اين نرم افزار اطلاعات چيزي حدود 500 هزار مکان در 900 دسته بندي مختلف قرار داده شده است که کاربران نظرات و عکس هايي را درباره اين مکان ها به اشتراک گذاشته اند. جالب اينجاست که شما مي توانيد با ارسال نظرات خصوص از کاربران ديگر درباره آن مکان سوال کنيد و نظراتشان را بشنويد.

  اپليکيشن کي کجاس يکي از بهترين اپليکيشن هاي خدمات شهري

  751_z6.png

  اين اپليکيشن توانسته است در سال 93 منتخب گروه «مرجع کسب و کارها» در جشنواره وب شود و همچنين عنوان برترين کسب و کار نوپا در الکام استارز ?? را از آن خود کند.
  اين اپليکيشن که درواقع يک سرويس بانک اطلاعات شهري مکان محور است، مي توانند مکان هاي مختلفي را روي نقشه به کاربران نشان دهد. تاکنون 220 هزار کسب و کار و نقطه ديدني شهر تهران در اين نرم افزار در 360 دسته بندي پديد آمده است تا کاربران بتوانند هر آنچه که مي خواهند را به راحتي بيابند.
  در اين نرم افزار اطلاعات مختلفي از دسته بندي هاي گوناگوني وجود دارد، از اطلاعات رستوران ها و بانک ها گرفته، تا تعميرگاه ها، فروشگاه ها و مراکز تفريحي و بسياري ديگر. با دانلود اين نرم افزار شما ديگر براي پيدا کردن مکان هاي مورد نظر خود دچار سردرگمي نمي شويد و مي توانيد هرآنچه که بدان نياز داريد را در کمترين زمان ممکن پيدا کنيد.
  اگر مي خواهيد نزديک ترين پمپ بنزين، نزديک ترين بانک، نزديک ترين پليس +10، پارکينگ هاي عمومي، نانوايي، ايستگاه اتوبوس و … را بيابيد، کي کجاس بهترين گزينه براي رفع اين نياز خواهد بود.

  شهرنت شبکه اجتماعي خريد و فروش کالا و خدمات. شهرنت فروشگاهي به وسعت شهر شماست. در اپليکيشن شهرنت شما مي توانيد با توليد محتوا و به ازاي لايک و کامنت هاي دريافتي خود درآمد مستقيم ريالي داشته باشيد.

  اپليکيشن دي بي

  اگر مي خواهيد در سفر به يکي از شهرها، به راحتي دنبالي يک مرکر اقامتي بگرديد و بدون واسطه جايي براي خود رزرو کنيد، دي بي گزينه اي مناسب برايتان خواهد بود. البته لازم به ذکر است که جست و جو در اين نرم افزار تنها به مراکز اقامتي محدود نمي شود، بلکه دي بي به شما مکان جست و جو انواع رستوران ها، مراکز خريد، کافي شاپ ها، مراکز تفريحي و فرهنگي، مراکز سلامتي و پزشکي، آثار تاريخي و موزه، پمپ بنزين و گاز، بانک و خودپرداز، مساجد، سرويس هاي بهداشتي و … را مي دهد. همچنين لاز به ذکر است که حين استفاده از اين نرم افزار، اينترنت شما نيم بها محاسبه مي شود.

  همين‌ورا

  همين‌ورا يکي ديگر از اپليکيشن هاي خدمات شهري محسوب مي شود که به شما امکان جست و جو هر مکاني که مد نظر داريد را مي دهد. اگر به دنبال يک مرکز تفريحي هستيد و يا مي خواهيد به يک مرکز تجاري نزديک خود برويد، اين نرم افزار به شما کمک مي کند تا به راحتي مکان مورد نظر خود را بيابيد. يکي از ويژگي هاي اين نرم افزار اين است که بستري براي خريدهاي گروهي فراهم کرده است و کاربران خود را از تحفيف هاي 30 الي 90 درصدي آگاه مي کند که شما مي توانيد با دانلود اين نرم افزار، زودتر از سايرين از اين تخفيف ها اطلاع يابيد.

  همان طور که مشاهده کرديد، نرم افزارهاي فوق، امکانات گسترده اي را در اختيارتان قرار مي دهند که شما مي توانيد با دانلود اين اپليکيشن هاي خدمات شهري، به راحتي از وجود مراکز مختلف در اطرافتان اطلاع يابيد. بي ترديد اين نرم افزارها مي توانند امکانات بيشتري از مسيريابي گوگل مپس در اختيارتان قرار دهد.

  تهران با شهرنت‌هاي بانک شهر بيدار است / ??? شهرنت درسراسر کشور
  نظرات این مطلب

  تعداد صفحات : -1

  درباره ما
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 142
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2
 • بازدید امروز : 29
 • بازدید کننده امروز : 28
 • باردید دیروز : 13
 • بازدید کننده دیروز : 4
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 30
 • بازدید ماه : 183
 • بازدید سال : 2785
 • بازدید کلی : 24589
 • کدهای اختصاصی